Упис у 1. разред

Савети у доба короне

Сервисне информације

Завршни испит: УПУТСТВО ЗА УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ

УПУТСТВО ЗА УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ можете преузети ОВДЕ.

Здравствена комисија за упис у средњу школу

У вези са предстојећим уписом ученика у први разред средње школе, у прилогу достављамо документа које се односе на рад здравствене комисије:

Допис за Дом здравља ЗДРАВСТВЕНА КОМИСИЈА_

обавештење за родитеље

Обавештење о упису у ОШ

Захваљујемо Вам се што сте исказали интересовање за упис детета у основну школу.

Имајући у виду ситуацију са коронавирусом и како би се избегле гужве по школама, ове године ће се уписивање Вашег ђака у први разред основне школе спроводити само у заказаном термину. Да бисте електронским путем заказали термин за упис, од 28. маја на Порталу еУправа биће омогућена услуга електронског заказивања термина за упис и тестирање детета у ОШ. Услуга ће бити доступна од 28. маја до 10. јула 2020. године, за термине уписа од 1. јуна до 20. јула.
ВАЖНА НАПОМЕНА1! Обављен лекарски преглед је предуслов да се дете упише у први разред. Стога Вас молимо да приступите услузи заказивања термина за упис и тестирање само ако сте већ обавили лекарски преглед детета или сте сигурни да ћете обавити преглед до термина који сте изабрали за упис. Услуга на Порталу ће бити доступна више од месец дана, тако да имате времена за све.

ВАЖНА НАПОМЕНА2! Ове године није потребно да понесете ниједан документ приликом уписа јер ће сви подаци бити прибављени по службеној дужности електронским путем. Изузетак је само лекарско уверење које је дете добило пре 16. марта 2020. године, тј. понесите лекарско уверење ако сте дете водили на преглед пре објављивања ванредног стања или код приватног лекара.

Хвала Вам што користите услуге електронске управе.
Желимо Вашем детету срећан полазак у школу!

С поштовањем,
Министарство просвете, науке и технолошког развоја и Канцеларија за ИТ и еУправу

Упис у специјализоване гимназије и одељења као и средње уметничке школе

У току је пријављивање ученика за полагање пријемног испита за упис у  специјализоване гимназије и одељења као и за средње уметничке школе.

Пријављивање за полагање пријемних испита (слањем мејла или директно) обавља се од 18. до 21. маја 2020. године. Средња школа обезбеђује да се у периоду од 8 часова до 20 часова, на мејл адресу која је наведена и потврђена од стране школе, потврђује пријем пријаве.

Коначан списак локација где ће се обавити пријемни испит биће објављен након извршених пријава и сагледавања просторних капацитета гимназија који обезбеђују епидемиолошку безбедност кандидата.

Предаја спортске документације за Спортску гимназију и одељења ученика са посебним способностима за спорт реализоваће се 8. и 9. јуна у школама које имају ова одељења. Образац пријаве и спортске документације тим гимназијама биће благовремено достављен.

Детаљније информације се налазе на сајту МПНТР

Данас је дан наше школе

Конкурс поводом Дана школе

Награђени ученици на ликовном и литерарном конкурсу поводом Дана школе

Литерарни и ликовни конкурс

Поводом Дана школе, расписује се литерарни и ликовни конкурс.
За литерарни: Кад нисам у својој школи
Ликовни: Моја школа
Рок је недеља 20.00.
Проследите пристигле радове на   kojicpo@gmail.com

Одлука о продужењу рока за подношење пријава на конкурс

Одлука о продужењу рока за подношење пријава на конкурс:

Продужење рока за оглас и текст огласа

Пријава ученика за специјализовано ИТ одељење у Пожаревачкој гимназији школске 2020/21. године

Организација рада школe од 1. јуна 2020. године

Информишите се како ће бити организовн рад школе до краја ове школске године.

Допис за ОШ