Ученици седмог и осмог разреда наше школе су учествовали у активностима пројекта „Глобално грађанство и графички романи“, који је реализован уз подршку Факултета педагошких наука у Јагодини и Амбасаде Сједињених Америчких Држава. Ученици су током рада на пројекту имали прилике да се упознају са формом графичких, односно цртаних романа, које је школа добила на поклон у оквиру пројекта. Дискутовали су о толеранцији, предрасудама, расизму, позитивним моделима понашања, а своју креативност су развијали израдом стрипова на ове теме, на часовима енглеског језика.
Радови наших ученика су путем видео позива представљени професорима енглеског језика из целе земље, професорки Вери Савић са Факултета педагошких наука и професорки Џоан Канг Шин са Универзитета Џорџ Мејсон из Вирџиније које су водиле пројекат, као и представницима Амбасаде САД-а.
На следећем линку можете погледати фотографије са часова и радове ученика.
Оливера Илић, професор енглеског језика