Завршен је први део одбојкашке лиге за ученике основних школа са територије града Пожаревца. Женска Одбојкашка екипа наше школе представила се са новом екипом, сачињеном од учница 6. 7. и 8. разреда. Иако су имале мало времена да се уиграју, ове  наше ученице су из утакмице у утакмицу подизале форму.

Тренер и  наставник физичког васпитања Саша Миловановић је изјавио следеће: „Наше девојчице су  трећепласиране на табели.  Изгубиле су од Основне школе “Десанка Максимовић“ и “Доситеј Обрадовић“. У одбојкашкој лиги учествовале су Основне школе “Вук Караџић“, “Доситеј Обрадовић“, “Краљ Александар I“, “Десанка Максимовић“ и наравно наша школа “Свети Сава“. Ова лига је одлична. Имамо подршку наше директорке Маргарете Секуловић и наша школа је била домаћин на овим турнирима.“

Магдалена Јовановић  из ОШ“Вук Караџић“ је нагласила да су такмице  била врло напете.“Трудили смо се да дамо све од себе како бисмо, међутим, то нам није пошло од руке јер нам екипа нам није била на окупу.“

Ива Милојевић и Јована Стојковић из ОШ“Свети Сава“ су истакле:“Противници је били добри, али смо дали све од себе и трудили се и покушали смо да остваримо што бољи резултат.

Тренер из ОШ “Десанка Максимовић“ Славиша Стевановић је изјавио: “Ми учествујемо у овој лиги већ пет година у женској конкуренцији и надамо се да ћемо успети да будемо први, а у мушкој, с обзиром да овде немамо пола екипе, покушаћемо  да победимо на републичком такмичењу.“

Ана Траиловић, из екипе Основне школе „Доситеј Обрадовић“ Изјавила је да јој је драго што се и ове године одржало такмичење. „Екипе су биле супер и било је напето до самог краја. „Имали смо јаке противнике и задовољна сам како смо се на крају и током целог такмичења бориле.“ додала је Ана.

За Нађу Нађфеј, одбојкашицу ОШ „Краљ Александар I“ oво је било једно лепо искуство. „Имала сам прилику да играм против две добре екипе. Честитам на победи ОШ „Десанка Максимовић“. Ми смо дале све од себе да постигнемо што бољи резултат.“ Нађа се нада бољем пласману следеће године.

ТАБЕЛА – УЧЕНИЦЕ
1.ОШ“ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ“    7 1 – 15:3 14
2,ОШ“ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ“         7 1 – 15:4 14
3.ОШ“СВЕТИ САВА“                              3 5 – 8:1 6