„Аlways едукативни школски програм

04.04.2017.год, у мултимедијалној учионици наше школе, одржана су два интерактивна едукативна предавања за девојчице 6. разреда са темом „Све што желиш да знаш о пубертету“ у склопу Аlways едукативног школског програма.

Always програм едукације у пубертету, реализује се већ годинама уназад, у оквиру сарадње са основним школама. Програм је инициран и развијен од стране компанијe Procter&Gamble и одобрен је од стране Завода за унапређивање образовања и васпитања. Програм се састоји од едукативног предавања о физичким и емоционалним променама у пубертету, као и о личној хигијени и нези девојчица.

Предавање је било веома интересантно и корисно. Девојчице су информисане о физичким и емоционалним променама у пубертету, женском репродуктивном систему и фазама менструалног циклуса.  Ученице су такође упознате о неопходности хигијене коже, косе, зуба, лица и тела.

Захваљујемо се Марији Стојковић, предавачу, на информацијама и исцрпним одговорима на свако постављено питање наших ученица које су биле заинтересоване да што више сазнају о овој, за њих важној животној теми. Интересантно је да ће све ученице, за које су родитељи потписали сагласност да присуствују предавању, на кућне адресе добити поклон пакете са едукативним материјалом и узорцима Аlways производа.

Циљ овог предавања је да се подигне свест о важности познавања свих промена у нашем организму и формирање ставова и понашање ученика у складу са здравим начином живота, јер „здравље није све, али без здравља, све је ништа.

Светлана Спасић, педагог, педагошки саветник