ДОБИЛИ СМО ЕРАЗМУС+ АКРЕДИТАЦИЈУ

Савети у доба короне

Сервисне информације

Добили смо Еразмус+ акредитацију

Сада и званично можемо да Вас обавестимо да је наша школа, ОШ „Свети Сава“, од данас носилац Еразмус+ акредитације за основно образовање. То значи да ће наши ученици и запослени до 2027. сваке године учествовати у Ерасмус пројектима и допринети даљој интернационализацији наше школе, града и државе. Пројекти ће бити разноврсни, почев од унапређења културолошких компетенција, преко заштите животне средине, до ИТ сфере и роботике.
Ускоро ће бити објављени и конкурси за наше ученике и запослене и сви који буду хтели ће моћи да се пријаве, а ми ћемо да се потрудимо да скоро сви путују,  као и до сада.
Еразмус+ обогаћује животе, шири видике.

Срећна Нова година

Новогодишња чаролија нас изазива да дарујемо драге особе: посебним поклоном, лепим жељама, љубављу,  пажњом… Однекуд се појави и Деда Мраз. Он је симбол једне истине: да је свако дете на свету било добро целе године и да свако заслужује пажњу и дарове. Ми смо у нашој школи припремили пакетиће, али смо припремили и једну представицу „Потрага за Деда Мразем“, да је поклонимо свој деци наше школе, а имали смо задовољство да нам се прикључе и деца ОШ „Доситеј Обрадовић“. Тешко је било разабрати коме је било лепше и драже, нама који смо даривали или деци која су уживала у чаробном амбијенту сцене Мале сале Центра за културу Пожаревац. На крају је Деда Мраз пронађен, деца су добила своје пакетиће, захвалила се Деда Мразу и једна страница новогодишње бајке била је исписана.

Са Колом српских сестара уз ванилице и чај

Остале фотографије можете погледати на овом линку:

Коло српских сестара by slob (pixieset.com)

Савино богатство писања

Има дана који су посебни, у календарима црвеном фарбом подебљани. Данашњи датум је такав. Среда, 28.12.2021. године бојила се кишом и последњим сатима на календару који је бројао ову годину. Угиздио се и усвечарио. Призива Нову годину и снег. Али, ми чврсто верујемо да у овом периодном систему времена сваки дан треба да је Празник и повод да се измами осмех , обоји поглед. Тако је и било. Ученик наше школе Сава Стефановић(6/1) освојио је треће место на литерарном конкурсу “Деца су богатство живљења”. Свечана додела награда била је у духу дечије радости и веселости.
Награде су биле повод да се подсетимо колико је лепо када нас има више, јер ми једни другима чувамо срећу .
Честитамо свим награђеним ученицима.
Срећни празници!

Срећни празници

Ученички парламент у борби против дигиталног насиља

Чланови Ученичког парламента су 28.12. одржали радионицу ученицима петог и шестог разреда под називом „Нетикета“ на коме су говорили о правилима понашања на интернету. У оквиру радионице ученици су говорили о својим искуствима у вези са понашањем и комуникацијом на интернету, играли игрицу ЛИНК и гледали музички видео ЛИНК. Предавање је реализовано у оквиру пројекта „Улога школе у превенцији и заустављању дигиталног насиња“,  које реализује Удружење професора информатике Србије, а које има статус пројекта од Националног интереса. Радионицу су са ученицима припремали наставници Владимир Радовановић и Оливера Илић.

Оливера Илић, наставница енглеског језика

Почела су новогодишња даривања

Коло српских сестара уручило је новогодишње пакетиће ученицима наше школе.  Изненада је дошао и Деда Мраз па је новогодишња чаролија била комплетна.

Вече поезије

Песници, покажите се! Позвали смо их и они су се приказали, вођени потребом да поделе свој песнички таленат и да се без устручавања, поносито и достојанствено обрате својим стиховима. Читајући своју поезију, још једном су деца наше школе промовисала писану реч у најплеменитијем облику, реч испуњену емоцијом и првом тинејџерском тескобом, на исти начин на који су се пре њих и испољвали песници свих епоха. Сазнали смо теме и поруке које долазе из извора живота, нетакнуте и невине дечије природе, наивне у својим идеалима, али истините и огољене у емоцијама. Рецитовали су ученици старијих разреда, али су рецитовали и чланови жирија, Гордана Митић, наша дефектолошкиња и Данијела Мишић, наша правница, показујући да поезија  може бити у свакоме, без обзира на узраст и професију. Рецитовала је и Андријана Грујић и све очарала својим гласом и емоцијом. На крају, победила је прва међу једнакима, Андреа Јецић, казујући песму „Своја“.

Фотографије можете погледати на овом линку: Песниче, покажи се! by slob (pixieset.com)

Пуна школа талената

Одржано је још једно такмичење „Покажи шта знаш“ које окупља таленте наше школе и даје им могућност да се представе кроз игру, песму, музику, глуму, спорт или било какав други таленат. У финалној вечери било је дванаест кандидата и они су стручном жирију отежали задатак квалитетом својих нумера. Уз навијање и аплаузе, вече је протекло у забавној и узаврелој атмосфери, са још једним доказом о томе да талената у нашој школи увек има, што потврђује ова манифестација, која је одржана 7 пут ове године. Прво место је заузела Анђела Стојковић са песмом Јелен, али су и остали наступи били веома запажени.

Заједничка изложба три школе

У оквиру пројекта „Партнерство за правилно квалитетно образовање“ наша школа је заједно са ОШ „Доситеј Обрадовић“ и ОШ „Вук Караџић“ организовала заједничку изложбу у холу школе. Ово је само једна од активности у оквиру којих ове три школе интензивирају сарадњу  и продубљују повезаност, рамењујући знања и искуства, али и приказујући креативност и таленат. Директорка наше школе Маргарета Секуловић је истакла значај оваквих заједничких програма и посебно се захвалила наставницима ликовног васпитања који су били координатори изложбе.

Фотографије можете погледати на овом линку: Заједничка изложба by slob (pixieset.com)

Пројекти