У оквиру пројекта „Партнерство за праведно квалитетно образовање“ потписан је Меморандум о сарадњи града Пожаревца са Центром за интерактивну педагогију. У има града уговор је потписао Саша Павловић градоначелник Пожаревца.
Пројекат „Партнерство за праведно квалитетно образовање“ реализују Центар за интерактивну педагогију, у сарадњи са Дечијом фондацијом “Песталоци”, уз подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја. Партнери на пројекту су градови Пожаревац, Прокупље и Шабац.
Потписивање меморандума о сарадњи, по речима Саше Павловића, градоначелника Пожаревца је још један корак који Пожаревац чини на оснаживању просвете у граду а самим тим и у Србији. Градоначелник сматра да пројекат може донети видљиве резултате у веома кратком временском периоду. Из града Пожаревца у пројекат су укључене Основне школе “Свети Сава“, као фокус школа, “Вук Караџић” и “Доситеј Обрадовић“.
Меморандум је по речима Александре Калезић Вигњевић, координаторке пројекта веома важан за школе које су у њега укључене. Славица Кијевчанин, директорека Дечије фондације “ Песталоци” је истакла да када се започињу овакви пројекти је веома важна подршка локалне заједнице. Период релизације пројекта је јанур 2020. децембар 2022. године.