Након многобројних објава у медијима о новој мрежи школа као и о предлогу о затварању поједних истурених одељења школа у сеоским насељима широм Србије па и на територији града Пожаревца јавност се заинтересовала за решавање овог питања. Министарство просвете, науке и технолошког развоја је било прецизно приликом доношења критеријума. Да би „преживела“ школа мора да има најмање 480 ученика, 16 одељења и да буде на удаљености већој од два километара од суседне школе. Која од школа ће задовољити критеријуме за израду нове мреже школа знаће тек ће се знати али су припреме за њену израду у току. Локална самоуправа града Пожаревца затражила је састанак са представницима министа рства просвете, науке и технолошког развоја и са активом директора основних школа да би се питање мрежа школа сагледало из једног другог угла и да се нађу адекватна решења која би била пре свега у интересу деце.Помоћница министра за предшколско и основно образовање и васпитање, Весна Недељковић присуствовала је јучерашњем састанку у основној школи „Свети Сава“ у Пожаревцу где је са руководством Града и активом директора основних школа разматрала сва ова питања као и питања ђачког превоза.