Поводом Светског дана књиге, педагог Светлана Спасић и наставница српског језика Марија Марковић, у мултимедијалној учионици организовале су квиз знања за ученике шестог разреда. Пре квиза ученици су говорили шта воле да читају, да ли су чланови библиотеке и која има је омииљена књига. Квиз се одржао 24.4.2017.године за време трећег часа. Квиз подразумева корелацију између предмета Историја и Српски језик, са акцентом на период око Косовске битке и култ Марка Краљевића.
У такмичењу је учествовало три екипе: Мозгови (ученици 6/1), НАСА (ученици 6/2) и Мини Маус (ученици 6/3). Ученици су показали изузетно знање на квизу, као и такмичарски дух. Победници овог такмичења је екипа НАСА са освојених 20 поена, на другом месту била је екипа Мини Маус са освојених 12 поена, а на трећем Мозгови са освојених 8 поена. Завршница је била неизвесна, али су сви такмичари честитали свима. Честитамо свим такмичарима!