У оквиру Дечје недеље у школској библиотеци организован је квиз „Упознајмо Србију кроз дечја права“ за ученике од 4. до 8. разреда са почетком у 13 часова дана 4.10.2017. Реализатори су Слађана Којић и Марија Марковић. Поред ученика, навијача, присуствовала је директорка Маргарета Секуловић, педагогица Светлана Спасић, учитељица Ана Косановић, а све је забележила Ивана Бобљаговић из Хит радија.
Пре почетка квиза ученици су упознати са овогодишњом темом Дечје недеље- За радост сваког детета. Наиме, у квизу су учествовале три екипе, сачињене од пет чланова, што није случајно, већ намерно, да би сваки разред имао свог представника. То је такође у скалду са овогодињом темом, повезивање генерација, изграђивање мостова међу генерацијама.
Ученицима су објашњена правила квиза. Екипа која буде најближа одговору има право да њен капитен заврти точак среће и знања. Тако су наши ученици размишљали, погађали, али и олушали своју срећу, проверили своје знање. На крају поделила је екипа број три. Њу су чинили следећи ученици: Јања Ранђеловић, Давид Стокић, Тања Рајчић, Ана Клобучар, Александра Нешић. Они су имали најбољу процену, доста среће и знања. Честитамо свим учесницима, нарочито победницима!
Део квиза можете погледати на фб страници Хит радија.