Савет родитеља одржан је у нашој школи у присуству представника Школске управе Пожаревац, локалне самоуправе, Центра за социјални рад и ПУ Пожаревац. Тема је била безбедност у школи, а сви актери у спољашњој мрежи заштите покушали су да осветле овај важан сегмет у образовању из свог угла. Истакнута је неопходност превентивних мера и придржавања правилника о поступању у случају сумње на насиље. Такође, родитељи су могли да се подсете о нивоима и облицима насиља, као и о томе који је редослед у поступању и у ком нивоу се укључују Центар за социјални рад и полиција. Директорка школе је истакла да су многе активности у нашој школи усмерене на повећање безбедности, и да је прихватање различитости које наши ученици уче кроз пројекте у којима учествују, такође доприносе смањењу насиља.