Градоначелник Бане Спасовић са сардницима обишао је ОШ „Свети Сава“, где су замењене подне облоге у учионицама, вентили на радијаторима и окречене су учионице и просторије у школи. Вредност ових радова је преко 7 милиона и 600 хиљада динара.

Директорка ОШ „Свети Сава“ Маргарета Секуловић захвалила се градоначелнику и његовом тиму на свему што су учинили за ову образовну установу како би она могла да функционише у добрим условима.

Градоначелник Града Пожаревца Бане Спасовић је овом приликом рекао да је задовољан радом школе и што је све спроведено на време на општу добробит ученика и наставног особља. Видљиве су промене у односу када је посетио ову школу у протеклом периоду и додао је да су приликом Јавних набавки остварене одређене уштеде и да ће та средства бити враћена школи, током ребаланса, за неке друге намене. Град је у претходне три године у ОШ „Свети Сава“ инвестирао скоро 18 милиона динара, рекао је Спасовић и истакао је да је задовољан урађеним у овој образовној установи. Он је још једном подсетио да је у претходне три године за Предшколску установу, основне и средње школе издвојено око 1.800.000.000 динара и додао је да ће се и наредне године издвојити око 100 милиона динара за инвестиције.