Извор: Реч народа

Свечани пријем првака, јутрос је приређен и у Основној школи „Свети Сава“ у Пожаревцу. Овом приликом њихови годину дана старији другари, сада већ ђаци другог разреда, извели су занимљив забавни програм и уз игру, песму, рецитацију и скечеве приредили им добродошлицу. Директорка Школе Маргарета Секуловић, пожелела је новим ученицима срећан почетак школовања и упознала их са Установом у којој ће провести наредних осам година. Потом су учитељице прозвале ђаке и заузму места у клупама својих учионица.

Основна школа „Свети Сава“ у Пожаревцу ове године уписала је три одељења првог разреда, од којих су два у матиној школи, а једно одељење у Ћириковцу. Међу првацима наћи ће се и два ученика са посебним потребама. В.Винкић