Наша школа је данас у Њујорку представила свој Тесла клуб. На крају презентације, која је одржана у хотелу Њујоркер, гости и учесници су имали прилику да погледају премијеру школског филма „Ја сам Никола“ који је снимљен у продукцији наше школе и са ученицима 5. разреда. Посебну захвалност дугујемо глумцу Марку Бошковићу који је у улози Тесле привукао велику пажњу публике на конференцији. Са конференције, коју је организовала Теслина научна фондација из Филаделфије и на којој су се сабрали учесници из целог света који су својим радом допринели очувању Теслиног наслеђа, наша школа се враћа са златном медаљом, која се додељује за посебан допринос у овој области. Велику пажњу је привукао и главни глумац у филму Никола Милош који је веома искусно и оригинално остварио своју прву улогу на филму. Желимо да поменемо и наставницу Невену Јацић и учитељицу Марину Стоилков у улогама наставнице веома уверљивим улогама наставнице и учитељице и Ивана Милоша, који глуми оца Николиног у филму.

Филм ожете погледати на линку испод:

JA sam Nikola (youtube.com)