Ученици 1/3 разреда ОШ„Свети Сава“ у Пожаревцу обележили су 16. октобар – Светски дан здраве под слоганом „Здрава ужина-весела дружина“, дајући свој скромни допринос мисији Еко-школе и активностима под покровитељством Ц&А фондације.

Ученици су заједно са учитељицом уживали у припремању укусних оброка – воћне салате, свежег цеђеног сока, воћних ражњића и декорације, као и овсених каша са хељдом, просом, пшеничним клицама…Пецива, слаткише и грицкалице заменили су ништа мање укусним житарицама, лешницима, орасима, леблебијама, кикирикијем, семенкама, као и медом. Кроз забаву и дегустацију ученици су се упознали са значајем здраве и правилне исхране, умерених и избалансираних оброка и исправних навика.

Понесени позитивним утисцима, једногласно смо одлучили да, као најмлађи и поносни представници Еко-школе, наставимо да кроз низ других сличних активности развијамо свест о значају очувања животне средине, природе и здравог стила живота.

Учитељица Јована Јанковић
Ученици: Софија Перић, Стеван Гроздановић, Тара Рајковић, Матеја Огњановић, Невена Јовановић, Душан Марковић, Никола Живановић и Давид Качаревић.

Више фотографија можете погледати на линку: https://photos.app.goo.gl/j2pKDazxhJ27vRXr6